CKS

Kdo jsme

Sample image

Česká kontaktologická Společnost je dobrovolné sdružení očních lékařů, optometristů, odborníků zabývajících se vývojem, výrobou, distribucí a aplikací kontaktních čoček, výrobců a občanů majících vztah k oboru.

Čtěte více

Zdravé oči

Sample image

Chodíte na pravidelné prohlídky k zubaři? A co váš zrak? Jakou mu věnujete pozornost? Pravidelné oční prohlídky jednou ročně jsou nutné pro zachování dobré¬ho stavu očí a prevenci dalších onemocnění.

Čtěte více

Kontaktologické listy

Sample image

Kontaktologické listy jsou rozesílány v tištěné podobě všem členům a obsahují nejen odborné články, výsledky studií a reklamu, ale především informují o chystaných akcích a celkové činnosti ČKS.

Čtěte více

Vítězové studentské soutěže ČKS a společnosti Coopervision

V rámci XXIII. Výročního sjezdu ČKS proběhla také studentská soutěž ČKS a společnosti Coopervision. V letošním roce porota neměla práci vůbec jednoduchou, neboť bylo předneseno mnoho kvalitních a zajímavých prací.

Cenu společnosti Coopervision získala společná práce na téma Nositelé měkkých kontaktních čoček – Dělají vše správně? Bc. Barbory Hračkové a Bc. Marie Kodetové. Cenu ČKS získala práce Bc. Michaely Davidové na téma Analýza korekce sférické ametropie a nízkého stupně astigmatismu sférickou kontaktní čočkou.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a gratulujeme vítězům.